Військовий облік жінок: Генштаб пропонує скоротити список професій

В Україні можуть скоротити список спеціальностей і професій для жінок, представниці яких мають стати на військовий облік із жовтня 2022 року.

Внести зміни запропонував Генеральний штаб ЗСУ, повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр у Facebook.

"Досвід розгортання всіх військових частин Збройних сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі не має гострої необхідності суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку", - ідеться у повідомленні.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

Однак в українській армії залишається потреба у спеціальностях та фахівцях у сферах медицини, радіотехніки і харчових технологій. Генштаб пропонує внести зміни в законодавство:

- скоротити список спеціальностей та/або професій, після отримання яких жінки беруться на облік військовозобов'язаних відповідно до нинішніх потреб ЗСУ;

- запровадити добровільну постановку на військовий облік представниць спеціальностей із доопрацьованого списку;

- визначити, що організація взяття жінок на облік розпочнеться не раніше ніж за місяць після закінчення особливого періоду в Україні.

За словами заступниці, обов'язковість військового обліку жінок з відповідними спеціальностями - це норма закону, яку Міноборони та Генштаб не можуть змінити.

"Якщо буде змінено цю норму, Міноборони і Генштаб її виконає. Від себе ми підготували пропозиції щодо цих змін у бік добровільності, й наш варіант законопроєкту перебуває зараз на погодженні в інших міністерствах - такий порядок. Але ухвалювати рішення буде парламент", - зазначила Маляр.

Військовий облік для жінок стартує з 1 жовтня 2022 року. В умовах воєнного стану можна не чекати до жовтня, а стати на облік зараз.

На військовий облік мають стати жінки низки спеціальностей. Наприклад, програмістки, лікарки, юристки, журналістки, музикантки, соціальні працівниці.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

129