Військові М'янми проводять тортури та масові розстріли

Військові М'янми влітку вчинили масове вбивство мешканців сіл. В результаті, вбили щонайменше 40 чоловіків.

Військові, серед яких зовсім молоді солдати, оточували селян, відсортовували чоловіків і розстрілювали їх. Про це розповіли свідки, йдеться у розслідуванні ВВС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україну звинуватили в постачанні зброї в М'янму

На відео та фото з місць подій видно, що більшість загиблих перед смертю катували, а потім закопували у неглибоких могилах.

Вбивства сталися в липні в районі Кані, який вважається оплотом опозиції. В армії категорично заперечують звинувачення у вбивствах.

Наймасовіше вбивство сталося в селі Інь, де щонайменше 14 чоловіків закатували до смерті, а їхні тіла скинули до лісового яру. Свідки кажуть, що перед смертю жертв зв'язали та побили. Один чоловік, якому вдалося втекти, розповів, що військові годинами знущався з жертв, перш ніж убити.

"Їх зв'язали, били камінням та прикладами гвинтівок і мучили цілий день. Деякі солдати були зовсім молодими по 17-18 років, але були й військові старші. Із ними також була одна жінка", - розповів свідок.

У сусідньому селі Зі Бін Дуїн наприкінці липня у неглибокому масовому похованні знайшли 12 тіл, зокрема дитину та інваліда. Деякі тіла були понівечені. Тіло ще одного літнього чоловіка зі слідами тортур знайшли поблизу братської могили - прив'язаним до дерева. Сім'я загиблого розповіла, що його син та онук втекли, коли військові увійшли до села, але 60-річний чоловік залишився, вважаючи, що через вік його не будуть бити.

Вчинені військовими вбивства стали колективним покаранням за напади озброєних груп, які вимагають відновлення у країні демократії. Напередодні масових розправ сутички між армією та місцевими озброєними групами, що входять до так званих "Народних сил оборони", помітно почастішали.

Військові 1 лютого цього року відсторонили від влади уряд на чолі з Аун Сан Су Чжі та затримали інших керівників правлячої партії "Національна ліга за демократію" та членів уряду. У країні почалися масові протести, які жорстоко розганяла хунта. 27 березня силовики застрелили щонайменше 114 людей. Загалом, за час протестів загинуло не менше 1346 людей. У в'язницях понад 11 тис. осіб.

Усунену від влади Аун Сан Су Чжі засудили до чотирьох років позбавлення волі.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

19