Влада США в липні знала про швидке падіння Афганістану

Майже 20 американських дипломатів в Афганістані минулого місяця надіслали внутрішню телеграму, яка попереджала держсекретаря Ентоні Блінкена про потенційне падіння Кабула через швидкий наступ талібів, коли американські війська виведуть з країни, пише The Wall Street Journal.

Газета повідомила, що конфіденційну телеграму підписали 13 липня. Дипломати давали рекомендації про способи пом'якшення кризи та прискорення евакуації. Про це пише Reuters.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

Адміністрацію президента Байдена критикували за те, що відмовлялася від спроб вивести американських дипломатів та інших громадян, а також афганських союзників із країни раніше, поки владу не захопили таліби.

Знайоме із ситуацією джерело повідомило, що держдепартамент США взяв до уваги занепокоєння дипломатів, які надіслали телеграму.

Представник держдепартаменту Нед Прайс сказав, що погляди дипломатів, якими він поділився із Блінкеном через канал, врахували в політиці та плануванні.

"Таліби" почали переслідування людей в Афганістані, які раніше співпрацювали із силами НАТО або США. Хоча раніше обіцяли їм амністію.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

41