Ворог в Лисичанську вичерпав наступальний потенціал. Це визнає і Путін – експерт

Під час захоплення Сіверськодонецька та Лисичанська в Луганській області, російські окупанти зазнали значних втрат в особовому складі й техніці.

Тому наступального потенціалу це угруповання більше немає. Таку думку висловив військовий експерт Сергій Згурець, пише УНН.

"Потенціал російського угрупування, яке наступало на Лисичанськ, повністю вичерпаний. Це підтвердив сьогодні Путін (президент Росії Володимир Путін. Gazeta.ua), коли дав вказівку Шойгу (міністру оборони Росії Сергію Шойгу. Gazeta.ua ) дати можливість цим військам відпочити і відновити свою боєздатність. Значна частина сили, яка діяла в напрямку Ізюм - Сіверськодонецьк-Лисичанськ-Попасна, виснажена", сказав Згурець.

Вихід українських сил із Лисичанська експерт вважає повністю виправданим, адже перед військовими стояло завдання затягувати бої та завдавати максимальних втрат противнику.

"Дії української армії спричинили суттєве вичерпання особового складу і техніки (ворога. Gazeta.ua). Вони втратили можливість здійснювати наступальні операції. Хоча перед ними вже стоїть завдання просуватися далі на захід і захоплювати Донецьку область", зазначив Згурець.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Експерт вважає, що стратегічного значення для оборони українських військ Сіверськодонецьк та Лисичанськ не мали. Навпаки, їх було складно утримувати, особливо з бокових флангів. Зараз ЗСУ відійшли на більш вигідні позиції з мінімальними втратами.

"Важливо, що без прориву лінії оборони українські війська організовано вийшли на нові лінії. Це Сіверськ-Соледар і Слов'янськ-Краматорськ-Бахмут. Ці лінії підготовлені заздалегідь і достатньо добре. Їх захист має принципове значення для нашої подальшої оборони. До того ж у нас є резерви, щоб ці лінії оборони утримувалися достатньо міцно. Навіть ворожі аналітики відзначають, що в українській армії збережений потенціал проводити контрнаступальні дії на інших ділянках. Зокрема, на півдні країни", сказав Згурець.

3 липня стало відомо, що після важких боїв за Лисичанськ Сили оборони України були змушені відійти з займаних позицій і рубежів.

Бої за Лисичанськ почалися 26 лютого. Місто потерпало від нескінчених російських авіаударів, росіяни обстрілювали його касетними снарядами. Пошкоджена велика кількість будинків.

25 червня російські окупанти захопили Сіверськодонецьк, 90% міста зруйновано.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

25