Восени злетять ціни на продукти і комуналку - економіст

Восени в Україні можуть подорожчати харчові продукти й комунальні послуги.

"Подорожчає все, від продуктів харчування до комуналки. На нас чекає новий виток інфляції. До яких наслідків це призведе? Зазвичай в українських реаліях одразу за сплеском інфляції йшов етап девальвації. Але найближчим часом курс буде стабільним. Це означає, що інфляція вдарить по добробуту мільйонів українців. Наскільки сильно? Інтуїція підказує, що ми всі втратимо 20-30 відсотків платоспроможності. Гірше за всіх мільйонам пенсіонерів. Для них ані девальвація, ані стабільність з жахливою інфляцією не несуть нічого хорошого", - розповів ексміністр фінансів Ігор Уманський, пише ТСН.

Подорожчання опалення на 40-70% вдарить по жителях міст, прогнозує експерт.

"За його сплату гарантовано йде велика частина вартості комунальних послуг. Причина - подорожчання газу і вугілля для забезпечення опаленням", - підсумував Уманський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українську олію скуповують Євросоюз, Індія та Китай. Внутрішній ринок для виробника не головний

Виробництво яєць в Україні скоротилося. Через це ціни на них зростають.

У січні-липні цього року виробництво яєць в Україні скоротилося на 14,4%, якщо порівняти з аналогічним періодом торік. Скорочення обсягів виробництва в липні відбувалося 17 місяців поспіль, тривало з березня 2020-го. Про це повідомили в Державній службі статистики.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

32