"Ви натискаєте кнопку — ми робимо все інше"

У США 4 вересня 1888-го винахідник Джордж Істмен зареєстрував торгову марку Kodak.

Джордж Істмен народився в сім'ї небагатого бізнесмена. Дорослим вирішив пофотографувати на сучасний на той час фотоапарат. Він виявився настільки громіздким і незручним, що він вирішив створити новий.

1879-го Істмен побудував машину для виготовлення сухих броможелатинових фотографічних платівок. Його фірма випустила рулонну плівку, яка підходила практично до всіх фотоапаратів з скляними пластинками.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Влітку 1888-го випущений перший фотоапарат під маркою Kodak. Він являв собою невелику ящикову камеру: затвор був з однією витримкою, об'єктив з постійною діафрагмою давав різке зображення. Заряджався фотоапарат плівкою на 100 кадрів. Його повна вартість становила $25.

Істмен приділяв особливу увагу рекламі компанії і особисто писав рекламні тексти для першої продукції Kodak. Він придумав гасло: "Ви натискаєте кнопку ми робимо все інше".

Метою Істмена була популяризація фотографії. Новий фотоапарат Brownie з плівкою на 6 кадрів продавався за $1. Плівка продавалася за 15 центів.

14 березня 1932-го невиліковно хворий Істмен покінчив життя самогубством. Похований на території заснованої ним компанії Kodak в Рочестері.

Kodak пропустив розвиток цифрової фотографії. У січні 2012 року компанія Kodak оголосила про своє банкрутство з боргами на суму близько $7 млрд. 2013-го компанія виплатила всі борги, виконала плани реструктуризації і оголосила про вихід з процесу банкротства.

В паризькому "Гран-кафе" брати Огюст і Луї Люм'єр 28 грудня 1895-го провели перший комерційний сеанс перегляду фільму. Винайшли пристрій, що поєднував функції камери та проектора.

Слава про винахід братів Люм'єр швидко поширилася в 1896 році брати провели світове турне зі своїм винаходом, відвідавши Лондон, Нью-Йорк, Бомбей. А в 1919 році Луї Жан Люм'єр став членом Паризької академії наук. Він більше не знімав фільми, а займався тільки виробництвом кіноапаратури.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

8