Вино з дині зберігається два роки

 Диня славиться високим вмістом цукру. Тому підходить для приготування домашнього вина. Напій має приємний солодкуватий смак і аромат, розповідає 40-річна Ольга Куриленко з Рівного.

 Вичавлюю сік із 8 кілограмів м'якоті дині. Якщо занадто густий, розводжу літром води. Заповнюю бутель на третину, залишаю місце для газів від бродіння.

Для закваски змішую 150 грамів родзинок і 4 грами лимонної кислоти на літр соку. Вливаю до вина та надіваю на бутель медичну рукавицю з діркою на одному пальці. Ставлю в темне місце з температурою 1826 градусів.

За чотири дні зливаю пів літра сусла, розчиняю в ньому 500 грамів цукру й виливаю назад. Надіваю рукавицю. Ту саму процедуру з цукром повторюю ще двічі через кожні чотири дні.

Бродіння закінчиться приблизно за два тижні. Рукавиця має здутися. На дні з'явиться осад, а вино стане світле. Зливаю його в іншу ємність через тонку трубочку. Важливо не зачепити осад на дні. Куштую. За необхідності додаю цукор. Також можна зміцнити напій спиртом або горілкою влити 215 відсотки обсягу.

Вино заливаю в пляшки до верху, щоб не було контакту з повітрям. Щільно закриваю і залишаю при температурі 512 градусів на 4570 діб для дозрівання. Раз на 2025 днів ціджу від осаду. Напій готовий, коли осаду не буде. Термін придатності вина до двох років.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

10