Визначили, скільки триває імунітет від Covid-вакцин

Імунна відповідь після Covid-вакцинації зберігається близько року.

Потім у боротьбу може вступити клітинна пам'ять, стверджує імунолог Борис Донськой, передає "РБК-Україна". Водночас з'явилося безліч мутацій, які вакцинам складніше пригнічувати.

"Стійкість проти вірусу може тривати до кількох років за рахунок клітинного імунітету, як було з першим варіантом SARS-CoV. Не виключено, що з SARS-CoV-2 можуть бути різні варіанти тривалості захисту", припускає професор Володимир Широбоков.

Можна підвищити дію вакцини, модернізувавши формули під нові мутації. Але на це піде час і немає гарантії, що за цей період вірус не мутує сильніше, вважає Донський.

"Вірус шукає лазівки. Інструмент, який розробляли для базового варіанту, вже не настільки ефективний проти зміненого вірусу. Альтернатива - розробка більш універсальних, полівалентних вакцин", - додав імунолог.

Наразі у світі діагностували понад 677 тис. нових випадків Covid-19. Найбільше хворих виявили у США, Індії та Великій Британії. Україна за кількістю нових заражень знаходиться між Палестиною та Ботсваною - на 43-му місці у світі. Поміж країн Європи вона на 13-му місці.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Причинами повторних захворювань є погана якість тестування хворих і особливості імунітету людини. Не завжди зараження коронавірусом вдруге гарантує його легкий перебіг. Люди почали хворіти на коронавірус повторно, оскільки створених антитіл після першого разу іноді вистачає на три-чотири місяці.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

8