Як жили в Харкові під німецькою окупацією - добірка фото

Gazeta.ua опублікувала фото Харкова 1942 року.

Радянська влада знищила частину будівель міста. Харків був під військовим управлінням. У місті працювала Міська управа, "Просвіта" та господарські організації. Діяло підпілля українських націоналістів.

Німці не займалися організацією цивільного життя харків'ян. Люди страждали від голоду і холоду. На ринках вони були змушені купувати макуху - продукт віджимання олії.

"На ринках нашого міста можна бачити прикре явище. Багато людей витрачають великі гроші на макуху, не розуміючи, що тим вони завдають собі великої шкоди. Макуха містить у собі багато клітковини, яка шлунковим соком людини не перетравлюється і тільки засмічує шлунок. Значно корисніше купити склянку соняшникового насіння та полузати його", - писала газета "Нова Україна" 19 березня 1942-го.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Під час окупації населення Харкова зменшилося до 160 тис. Нацисти розстрілювали та вішали запідозрених у співпраці з радянськими партизанами та націоналістами.

Опублікували фото міста Белз Львівської області після окупації нацистами. Світлини виявили на сторінках кількох онлайн-аукціонів.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!