Яка прикмета напророчить холодне літо і що сьогодні не можна робити

Сьогодні церква згадує преподобного Никона Сухого, який був ченцем у Києво-Печерському монастирі понад 900 років тому. Також віруючі, які святкують Різдво за григоріанським календарем, сьогодні відзначають Святвечір.

Наші предки мали чимало прикмет пов'язаних із цим днем. Вважали, що на Никона не можна нічого виносити з дому, лихословити та веселитися. Заборонено працювати по дому, рибалити, полювати, вишивати чи прясти. Пращури також вірили, що до Никона треба звертатися за захистом від злих духів.

Люди, які відзначають Святвечір 24 грудня, мають зібратися сім'єю увечері за одним столом. Традиційно подається 12 страв. Серед обов'язкових риба, борщ, квасоля, вареники, узвар. Має бути кутя. Перед спільною вечерею необхідно помолитися Богові.

Серед прикмет українці найбільше довіряли наступним:

- На небі пливуть сині хмари скоро почнеться дощ;

- Якщо вдень тепло, а вночі будуть заморозки квітень буде погожим;

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що сьогодні небезпечно робити та яке погане передбачення принесуть сороки

- Сніг на землі до холодного літа;

- Якщо 24 грудня опівдні з-за хмар вийде сонце літо буде спекотним. Якщо погода похмура дощовим.

Преподобний Никон Сухий був ченцем у Києво-Печерському монастирі понад 900 років тому. У 1096-му він потрапив у полон до половців, де піддавався тортурам та знущанням протягом трьох років. Після цього сталося диво і він став неведимим та повернувся до Києва, за християнськими переказами. Також нині Святвечір у християн, які відзначають Різдво за григоріанським календарем.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

23