Януковича арештували у справі про "Межигір'я"

Слідча суддя Вищого антикорупційного суду Катерина Широка заочно заарештувала президента-втікача Віктора Януковича в справі про привласнення "Межигір'я".

У випадку затримання його мають протягом 48 годин доставити до суду для взяття під варту або обрання більш м'якого запобіжного заходу.

Ухвалу можна оскаржити протягом п'яти днів з моменту проголошення, повідомляє Центр протидії корупції.

У 2007 році тодішній прем'єр Янукович звернувся листом до президента Віктора Ющенка з проханням обміняти майно комплексу відпочинку "Пуща-Водиця" вартістю 540 млн грн на приміщення приватної фірми. До складу комплексу входили база відпочинку і резиденція "Межигір'я". Того ж року Ющенко нібито секретним розпорядженням надав Януковичу "Межигір'я" в користування.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Тим часом син Януковича Олександр поставив колишнього охоронця на роль директора ТОВ "Медінвестрейд", а чоловіку на ім'я Павло Литовченко запропонував стати одним із засновників та директором компанії "Танталіт", яка мала отримати майно.

Того ж року Едуард Ставицький як голова правління НАК "Надра України" ініціював розгляд проведення обміну майна комплексу відпочинку "Пуща Водиця" на нежитлові будівлі ТОВ "Медінвесттрейд". Після обміну "Медінвестрейд" заволоділа "Межигір'ям", згодом резиденцію передали "Танталіту".

У 2013 році майном заволодів Сергій Клюєв, який був власником частки в ТОВ "Танталіт". При цьому його вартість занизили в кілька разів - до 89,303 млн грн.

Янукович жив у "Межигір'ї" до своєї втечі з країни в лютому 2014 року.

Це не перший арешт Януковича. У 2018-му Печерський районний суд Києва дозволив затримання Януковича як підозрюваного в організації викрадення архієпископа Олександра (Драбинка) з метою тиску на ексмитрополита Української православної церкви Московського патріархату Володимира.

Також Янукович був заочно арештований у справі про узурпацію влади в травні 2020-го. Йдеться про зміни до Конституції 2010 року, які значно розширювали повноваження керівника держави.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!