Євродепутати хочуть влаштувати міжнародний суд над Лукашенком

Депутати Європарламенту хочуть провести міжнародний судовий процес над самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком.

Литовський депутат Європарламенту Андрюс Кубілюс сказав на засіданні в Страсбурзі, що Лукашенка потрібно доставити в Міжнародний суд ООН, передає DW.

Його підтримав німецький депутат від "Зелених" Сергій Лагодинський. Вказав, що проти Лукашенка потрібно порушити справу про катування.

Вимога міжнародного суду над Лукашенком може потрапити в резолюцію Європейського парламенту, яку ухвалять у четвер.

У Європарламенті повідомили, що Лукашенко особисто наказав незаконно заарештувати й піддати тортурам демонстрантів. 700 заарештованих залишаються у в'язниці.

Спеціальний представник ЄС з прав людини Імон Гілмор повідомив, що можливе створення міжнародного трибуналу для розслідування злочинів у Білорусі. Бо сама держава не бажає притягувати злочинців до відповідальності.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

У своїй резолюції депутати хочуть закликати поспішити із п'ятим раундом санкцій проти режиму Лукашенка, який готує Служба зовнішніх дій ЄС.

В Організації Об'єднаних Націй занепокоєні повідомленнями про систематичні тортури учасників акцій протесту у Білорусі. Про це заявила верховний комісар ООН Мішель Бачелет на Раді з прав людини в Женеві, передає пресслужба організації.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!