"Його зло прийшло перед лице Моє" - 5 жовтня згадують святого, якого проковтнув кит

5 жовтня православна церква вшановує пророка Йону та священномученика Фоку.

Йона народився у X ст. до нашої ери. Походив з благочестивої родини, але рано залишився без батька. Із матір'ю жив бідно у Сарепті Сидонській місті на півдні Лівану. Там майбутній святий тяжко захворів. Про це дізнався пророк Ілля, який тоді проповідував у місті. Прийшов до Йони додому і став молитися за здоров'я хлопця. Він вилікувався і ще більше увірував у Бога.

Одного разу Господь звернувся до зціленого та повелів йому вирушити в інше місто й проповідувати там, йдеться у Книзі пророка Йони.

"Устань, іди до Неневії, великого міста, і проповідуй проти нього, бо його зло прийшло перед лице Моє", - наказав Господь Йоні.

Йона відмовився виконувати Божу волю та вирішив на кораблі утікати якнайдалі від свого дому. Однак Господь наслав шторм. Моряки дізналися, що причина у пророкові та за його згодою викинули Йону у море. У воді його проковтнув кит. Чоловік пробув у череві риби три дні й три ночі. Весь час плакав та молився. Після цього кит викинув пророка на сушу.

У Книзі Йона вказується, що Бог знову звернувся до пророка і наказав йти до Ніневії. Цього разу святий не ослухався волі Всевишнього.

Святий Фока народився у 47 році в місті Синоп у Малій Азії. Увірував в Бога змалечку і тому отримав дар зцілення, за переказами.

Коли Фока виріс, то був обраний єпископом свого міста. Проповідував серед людей Боже слово, відвертав їх від ідолопоклонства. Свою майбутню мученицьку смерть побачив у видінні: до святого прилетів голуб і поклав вінок з квітів на голову єпископу.

"Вже чаша твоя наповнилася, яку тобі належить випити", - сказав людським голосом.

Згодом за віру в Бога святого спіймали та ув'язнили язичники. Мучили його на території, де у той час правителем був римський імператор Траян. Після відмови єпископа принести жертву ідолам його вкинули у розпечену лазню. Там він і помер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Автор карикатур на пророка Мохаммеда загинув

Фока у християн вважається захисником від пожеж.

У 2022 році Україну може відвідати Папа Римський Франциск. Про це заявив голова Конференції римо-католицьких єпископів України Мечислав Мокшицький. Однак він не уточнив дату та деталі можливого приїзду. Лише додав, що нині католицька церква в Україні переживає період розквіту будуються нові церкви, освячуються монастирі тощо.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!