За атакою на Бундестаґ стоїть ГРУ - МЗС Німеччини

Представник МЗС Німеччини заявила на пресконференції, що Берлін має вірогідну інформацію, яка вказує, що за кібератаками на Бундестаґ стоять люди з російської військової розвідки ГРУ.

Влада Німеччини закликала Москву негайно припинити такі дії. Про це пише Rzeczpospolita.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

"Така поведінка є неприйнятною і становить загрозу для Німеччини", - заявили в німецькому МЗС.

У червні німецька газета Bild повідомила, що хакерська група Fancy Bear, що тісно пов'язана з російськими спецслужбами, днями атакувала критично важливу німецьку інфраструктуру, зокрема банківську систему.

Ці атаки мали бути помстою за санкції проти Білорусі та Росії. Група Fancy Bear тісно пов'язана із ГРУ. Її підозрювали в зломі поштових скриньок людей, пов'язаних із передвиборчою кампанією кандидата в президенти США Гілларі Клінтон 2016 року.

Кібератаки з боку Росії мають дві мети - шпигунство й вимагання грошей.

"Кібершпіонаж - це очікувано від російських розвідувальних служб, фінансованих державою. Вони прагнуть отримати інформацію про уряд або пов'язаних з урядом об'єктах. Це потребує зовсім іншої політичної відповіді, ніж коли йдеться про російських кіберзлочинців, які стоять за більшістю атак вимагачів", - сказала директорка з розвідки компанії з кібербезпеки бізнесу Red Canary, старший науковий співробітник програми Cyber ​​Statecraft Initiative Кеті Нікелс.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

3