За Януковича розікрали $36 млрд, а потім вивезли в Росію - Безсмертний

Епоха президентства Януковича була розграбуванням здобутків. Про це сказав дипломат, один із авторів Конституції України Роман Безсмертний в опублікованому на Gazeta.ua інтерв'ю Центру спільних дій.

"Хай це забудуть усі, але я пам'ятатиму: за президентства Ющенка Україна отримала 36 мільярдів доларів інвестицій. І ці гроші за три роки Януковича опинилися в його дерев'яному будинку, а потім їх вивезли в Росію. Це була епоха остаточного розкрадання того капіталу. Мені болить, що люди клялися у вірності Україні й не могли навіть пікнути, сказати Януковичу: "Ти робиш злочин", - розповів Безсмертний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перед агресією Росії Янукович з Азаровим спустошили казну України - Турчинов

"Якось він (Янукович. - Gazeta.ua) прибув до Мінська. Ми їхали в автомобілі, представленому службою протоколу. Там усе писалося, знімалося. Знаючи це, я підготував картки й показував: розмір держбюджету, дефіцит, розмір фонду Лукашенка, фонду оборонно-промислового комплексу. Янукович не стримався і кинув фразу: "А чего я сюда вообще приехал?", - згадує роботу послом України в Білорусі Безсмертний.

Коли Янукович втік з країни, парламент став стабілізуючою платформою, вважає політик.

"Це ще раз підкреслює, що нам треба рухатися в сторону парламентської системи", - каже Безсмертний.

У рамках проєкту #укрдерждовгобуд до 30-ї річниці незалежності Центр спільних дій провів серію інтерв'ю про становлення Української держави та інститутів влади.

Більше читайте в інтерв'ю Романа Безсмертного: "Конституцію, закон, державні інституції Зеленський обертає у трагікомедію"

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

8