"Загроза є" – Данілов відреагував на обстріли Запорізької АЕС

Потенційна загроза від Запорізької АЕС є, адже там перебувають російські терористи, які захопили цей об'єкт.

Про це в ефірі 24 каналу заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов. Він наголосив, що в разі катастрофи на ЗАЕС, аварія на Чорнобильській АЕС здасться "квіточками".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США підтримали заклики України демілітаризувати зону навколо ЗАЕС

"Якщо надалі так триватиме, то те, що відбувається в Чорнобилі, може бути маленькими квіточками у порівнянні з тим, що може статися на Запорізькій АЕС", попередив він.

Він зазначив, що це найбільша станція в Європі, яка має шість великих блоків.

"Але всі спроби поставити крапку в цьому питанні, щоб російські війська відійшли, не мають жодної відповіді", каже Данілов.

За його словами, інституції, які мають цим займатися з МАГАТЕ й ООН просто спокійно спостерігають.

"Якщо там станеться якась ситуація, пов'язана з витіканням ядерних відходів, то ми вважатимемо це ядерною атакою на Україну", заявив секретар.

Він наголосив, що станція вже має пошкодження.

"Сьогодні ми не бачимо, щоб вони були загрозливими. Однак що буде післязавтра? Цей об'єкт критично важливий щодо всіх процесів. Якщо почнеться якась ланцюгова реакція, якщо піде не за планом буде небезпека не лише для нашої країни, а й для інших", резюмував секретар РНБО.

5 серпня російські терористи влучили у високовольтну лінію зв'язку трансформатора Запорізької АЕС.

Потім росіяни вдруге обстріляли станцію. Зафіксували три прильоти безпосередньо на майданчик станції. Один з прильотів був біля енергоблока, де встановлений ядерний реактор.

У четвер, 11 серпня, окупанти знову обстріляли станцію. Зафіксовано п'ять прильотів у районі комендатури станції безпосередньо поруч з ділянкою зварювання та сховищем джерел випромінювання.

Цього ж дня загарбники знову поцілили на територію АЕС, влучивши неподалік від першого енергоблока.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

179