Закінчилася найдовша битва війни

Під Верденом, містечком за 220 км від Парижу, 19 грудня 1916-го перемогою завершилась друга французька наступальна операція під Верденом/ Закінчилась найдовша в історії людства битва, що тривала 303 дні.

Німецьке командування 21 лютого 1916-го розпочало потужний наступ на французькі позиції в районі міста Вердена. Намагалися пробити оборону французів. Верден відкривав шлях на Париж. Німці вдень обстрілювали французькі форти з артилерії, вночі їхні війська займали укріплення.

Так їм вдалось просунутись углиб на кілька кілометрів. У Верден постійно перекидали війська та зброю. Друга наступальна битва під Верденом розпочалась 15 грудня і завершилась за 2 дні втратою німцями стратегічно важливих оборонних позицій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відбулась битва на Соммі

Дії російських військ на Східному фронті змусили німців перейти в оборону. Французи почали наступати і відвоювали позиції. Жодних тактичних і стратегічних результатів битва не принесла. Обидві сторони втратили до 430 тис. людей.

Біля Вердену військові вперше почали використовувати легкі кулемети, рушничні гранатомети, вогнемети і хімічні снаряди. Битва отримала назву "Верденської м'ясорубки". З кінця 1960-х роках меморіал у Верденах перетворився на символ політики франко-німецького примирення.

Британські війська під командуванням генерала Едмунда Елленбі 9 грудня 1917-го розбили об'єднані німецько-турецькі сили і зайняли Єрусалим. З поваги до міста він увійшов до нього пішки, а не верхи на коні. Едмунд Алленбі став першим християнином, що оволодів Єрусалимом за декілька століть.