Зеленський попросив у світу підтримати резолюцію ООН про репарації з Росії

Президент України Володимир Зеленський закликав весь світ підтримати резолюцію організації Об'єднаних Націй, яка зобов'язує Росію виплачувати репарації Україні.

Це важливий елемент післявоєнної справедливості, компенсація збитку за всі втрати та руйнування, які російський агресор причини Україні, сказав він у зверненні до учасників заходу "ніч права" в Парижі, повідомляє Gazeta.ua.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

"Вже зараз, в жовтні, ми пропонуємо всім, хто цінує міжнародне право, підтримати на засіданні Генеральної Асамблеї ООН фундаментальну резолюцію, яка підтвердить міжнародно-правове зобов'язання Росії по виплаті репарацій за цю війну і визнає необхідність в компенсаційному механізмі, через який таке зобов'язання може бути реалізовано"- зазначив він.

Зеленський наголосив на тому, що країна-агресор повинна повною мірою заплатити за свою жорстокість і за всі руйнування, які вторгнення росіян заподіяло Україні. У випадку з РФ це буде непросто, проте це абсолютно реальний сценарій, в якому зрозумілий порядок юридичних кроків.

І Україна готова представити план всім, хто в ньому зацікавлений.

Секретар РНБО Олексій Данилов раніше заявляв, що Україна ніколи не була проти переговорів з РФ щодо контрибуцій і репарацій - це чи не єдиний напрямок, переговори за яким ще можливі.

Україна нещодавно запропонувала союзникам і партнерам укласти угоду про репарації з Росії. У країнах Євросоюзу і США вже заморожено $350 млрд суверенних, тобто належних державі, російських активів. Їх можна використовувати в якості репараційних.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

181