Зеленський хоче конкретний час вступу в НАТО

Президент Володимир Зеленський хоче отримати від НАТО конкретну часову перспективу щодо вступу України в Альянс.

Про це він заявив на конференції за участю послів України у вівторок, повідомляє Gazeta.ua

"Ми прагнемо якомога скоріше розблокувати процес мирного врегулюваня на Донбасі, повернути Крим, досягти членства в Європейському Союзі в найближчі роки і отримати дуже чітку часову перспективу від НАТО. Дуже конкретну. І хочемо її отримати у 22 році", - сказав глава держави.

Зеленський згадав про декларацію на підтримку європейської перспективи України, яку вже підписали сім країн ЄС.

"Вже сім, або, на жаль, сім. Залежить від нашого з вами підходу, амбіцій", - сказав.

Зеленський заявив, що українська дипломатія має стати "швидкою".

"Наразі у багатьох процесах Україна змушена наздоганяти. І це не правильно. Про це нагадує навіть сьогоднішня дата, 21 грудня. В цей день у 2007 році, майже 15 років тому, наші сусіди, найближчі партнери Польща, Словаччина, Угорщина та країни Балтії увійшли до Шенгенської зони. А Румунія і Болгарія увійшли до Європейського Союзу.

Ми не можемо прийняти тезу про ЄС через 30 років, а НАТО - колись там, через років 50. Це демотивує всіх і уповільнює", - сказав.

Торік Україна здобула статус Партнера розширених можливостей НАТО. Цьогоріч українські військові звання перевели на коди військових рангів Альянсу.

Вступ до НАТО - це вибір України. Росія хоче заблокувати євроатлантичну інтеграцію, було сказано у штаб-квартирі Альянсу.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

21