Зеленський підписав указ про призначення понад 40 суддів

Президент України Володимир Зеленський своїм указом призначив сімох суддів у Дніпрі, трьох у Житомирі, по два в Харкові та Вінниці, по одному в Миколаєві, Запоріжжі, Херсоні, Одесі, Чернігові, Черкасах, Маріуполі, Борисполі та багатьох райцентрах України.

Президент України Володимир Зеленський призначив понад 40 суддів у місцеві загальні суди. Відповідний указ №698 від 17 вересня опубліковано на сайті глави держави.

Зеленський призначив сімох суддів у Дніпрі, трьох у Житомирі, по два в Харкові та Вінниці, по одному в Миколаєві, Запоріжжі, Херсоні, Одесі, Чернігові, Черкасах, Маріуполі, Борисполі та низці районних центрів.

У червні 2016 року Верховна Рада ухвалила закон про судоустрій і статус суддів, а також зміни до Конституції в частині правосуддя. Ними скасовували процедуру призначення суддів президентом на п'ятирічний термін. Також ліквідовували вищі спеціалізовані суди, було створено касаційну інстанцію, яка гарантує захист права на справедливість громадянину України. Передбачено поступове підвищення окладу суддів.

У грудні 2016 року парламент ухвалив закон про створення Вищої ради правосуддя. Цей орган замінив Вищу раду юстиції. Рада у складі 21 члена наділена повноваженнями звільняти суддів з посади, переводити їх в інший суд, давати згоду на затримання чи арешт судді.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

55