Зеленський підписав закон про нові податки в ІТ-індустрії

Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні".

Документ регулює податкові умови спеціального правового режиму "Дія City". Про це повідомляє Офіс президента.

Закон передбачає запровадження особливого режиму оподаткування суб'єктів ІТ-індустрії, спеціальної моделі оподаткування доходів працівників ІТ-індустрії та можливості обрання контрактної форми трудового договору при оформленні трудових відносин в ІТ-компаніях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три десятка айтішників проти створення для них особливих умов в "Дія Сіті"

Документ передбачає особливості оподаткування резидентів "Дія City", зокрема:

- можливість сплати прибутку підприємств на спеціальних умовах за принципом податку на виведений капітал;- оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходів фахівців резидентів "Дія City" у вигляді заробітної плати, винагороди за гіг-контрактом, авторської винагороди за створення службового твору та переходу прав на службові твори за ставкою 5% у випадку, якщо такі доходи спеціаліста не перевищують 4 тис. євро на рік;- сплата єдиного соціального внеску резидентом "Дія City" (якщо він відповідає встановленим вимогам) у розмірі мінімального страхового внеску у розмірі нарахованої зарплати або винагороди за виконання робіт (надання послуг) за гіг-контрактами.

Закон також передбачає гарантію стабільності протягом 25 років передбачених умов оподаткування резидентів "Дія City".

Президент Володимир Зеленський 1 грудня оголосив про створення в Україні найпотужнішого IT-хабу в Центральній і Східній Європі "Дія Сіті", який за п'ять років дозволить збільшити об'єм IT-ринку вдвічі. Основний закон №1667-IX про Дія.City ухвалений парламентом та підписаний президентом влітку.