Зеленський щороку буде збирати українських послів у Гуті

Президент Володимир Зеленський планує щороку збирати українських послів на саміт у Гуті на Івано-Франківщині.

Про це він сказав на брифінгу після саміт президентів "люблінського трикутника".

"Наша держава буде змінювати принципи зовнішньополітичної діяльності для зміни її сприйняття у світі. Не географічний об'єкт, а політичний суб'єкт. Не проблемний, а стратегічний партнер. Чию думку світ не формально враховує, а реально рахується з нею. Україна на світовій арені має бути не мовчазним спостерігачем, а активним гравцем", - вказва Зеленський.

Для цього потрібно, щоб дипломатія усвідомлювала свою високу роль.

21 грудня у Гуті пройде конференція усіх українських послів. Раніше такі заходи проходити раз у кілька років. Зеленський планує проводити їх регулярно.

"Нам потрібен зміст, нам потрібен результат. Уперше за часи незалежності ми затвердили комплексний план дій України на світовій арені, стратегію зовнішньополітичної діяльності", - сказав президент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Литва готова передати Україні летальну зброю

Стратегія включає рух у ЄС та НАТО та посилення присутності й захист інтересів України в Африці, на Близькому Сході та у Латинській Америці.

Президент України Володимир Зеленський сьогодні зустрівся із президентами Польщі Анджеєм Дудою і Литви Ґітанасом Науседою. Президенти зустрінуться у резиденції "Синьогора" в селі Гута Івано-Франківської області. Зустріч відбудеться у форматі "люблінського трикутника".

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

26