Зеленський зідзвонився з Джонсом: що обговорювали

Президент України Володимир Зеленський та прем'єрміністр Великої Британії Борис Джонсон 17 грудня обговорили телефоном питання енергетичної безпеки та деескалацію ситуації навколо України.

Борис Джонсон підтвердив рішучу й непохитну підтримку з боку Великої Британії суверенітету й територіальної цілісності нашої держави. Про це йдеться в повідомлення пресслужби Офісу президента.

"Цінуємо лідерство Великої Британії, зокрема в межах головування у "Групі семи", у формуванні єдиної скоординованої відповіді західних партнерів на дії РФ", Зеленський.

Лідери обговорили питання енергетичної безпеки. Вони висловили спільну позицію щодо неприйнятності використання проекту "Північний потік 2" як зброї.

У контексті обговорення взаємодії України з НАТО Зеленський і Джонсон мають спільний підхід, що жодна третя країна не може блокувати євроатлантичну інтеграцію України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прем'єр Британії нагадав Путіну, що Україна - суверенна держава

Співрозмовники позитивно оцінили двосторонню взаємодію щодо розвитку оборонних спроможностей нашої держави та зміцнення українського флоту.

Володимир Зеленський і Борис Джонсон відзначили суттєве зростання двостороннього товарообігу з початку дії Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство між Україною та Великою Британією, а також перспективи для реалізації великих інфраструктурних проектів.

Також обговорили подальші заходи політичного діалогу на найвищому рівні.

На Завершення Зеленський ще раз запросив Бориса Джонсона відвідати Україну наступного року.

Під час попередньої розмови президента України Володимира Зеленського із прем'єрміністром Великої Британії Борисом Джонсоном головна увага була євроатлантичній інтеграції України.

Також український президент розповів британському прем'єру про безпекову ситуацію на сході й біля кордонів України. Казав про важливість подальшої співпраці з Великою Британією в галузі розвитку оборонних спроможностей України та зміцнення українського флоту.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

26