Згадка Зеленського у розслідуванні офшорів підвищує для Байдена питання посилення фінансової прозорості у світі – Білий Дім

Згадка про президента Володимира Зеленського у розслідуванні офшорів, проведених Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів, не змінять діалогу між Києвом та Вашингтоном, але підвищує для президента Джо Байдена важливість питання посилення фінансової прозорості у світі.

Про це під час брифінгу у Білому домі сказала речниця адміністрації Джен Псакі, пише "Голос Америки".

"Президент Байден відданий справі підвищення прозорості як в американській, так і в міжнародній фінансових системах. Він наполягає на цьому в рамках своєї внутрішньої політики. Також на міжнародних форумах він зосередив увагу на важливості зрівняти правила гри, зменшити корупцію та переконатися, що ми робимо це як скоординоване міжнародне товариство", - сказала речниця.

Крім того, уряд США також вивчає інформацію, яку оприлюднили в рамках глобального розслідування Pandora Papers. Про це під час брифінгу заявив речник Державного департаменту Нед Прайс, йдеться на сайті Держдепу.

Він зазначив, що США посилюють розслідування можливої незаконної фінансової діяльності та приховування незаконно набутого багатства.

"Я знаю, що до цього великий інтерес. Ми, звичайно, бачили звіти про Pandora Papers, які ми перевіряємо", - додав Прайс.

Речник Держдепу додав, що США послідовно наполягають на повній імплементації чинних стандартів та, де це необхідно, на посиленні заходів саме для того, щоб зробити можливим розкриття інформації про кінцевих бенефіціарів, що стоять за компаніями-оболонками.

3 жовтня 2021 року розслідувачі "Слідство.Інфо" опублікували фільм "Офшор 95", де серед іншого мовиться і про бізнес президента Володимира Зеленського і його оточення. Зокрема розслідувачі з'ясували, що офшорна мережа "кварталівців" могла отримувати від компаній олігарха Ігоря Коломойського мільйони через кіпрську філію "ПриватБанку".

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!