"Знаходжу на смітниках" – Богдан Тодчук робить гітари зі старих меблів

Фізик Богдан Тодчук виготовляє музичні інструменти зі старих меблів.

Де знаходить непотріб, як перетворює його на інструменти і кому їх продає майстер розповів в інтерв'ю журналу "Країна".

"Переважно підбираю речі на смітнику біля дому, говорить Богдан Тодчук. Люди оновлюють інтер'єр, викидають радянські меблі з дуба чи бука. Цікавіше, коли вдається знайти щось з горіха, клена чи берези. Дерево, яке знаходжу на смітнику, висихало в домашніх умовах протягом 20 чи більше років. З ним уже нічого не станеться. Цей матеріал набув своїх акустичних властивостей. Інструмент із нього звучить бадьоро. Натомість деревина, яку продають у магазинах, висушена штучно. З часом вона може деформуватися".

Спершу Тодчук виготовляв інструменти на підвіконні в квартирі. Тепер працює в майстерні.

"Всі мої проєкти - довгобуди, адже працюю не щодня, говорить він. Лише декілька разів на тиждень заходжу в майстерню після основної роботи. Ескізи майбутніх інструментів малюю приблизно. Потім переношу це у векторну графіку. Проте результат може відрізнятися від моделі й інколи буває неочікуваним".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кожне дерево має свій звук

Майстер виготовив більше десятка інструментів. На замовлення робота в нього коштує від 10 тис. грн.

"Якось на фестивалі Kyiv maker faire підійшла дівчина і попросила виготовити скрипку, - розповідає. - Вона хотіла унікальний інструмент, із душею. Щоб виконати замовлення, робив ресайклінг з дерева, яке знайшов на смітнику. Це була моя перша скрипка, тому над нею працював пів року".

Останній проєкт Тодчука це семиструнний баритон.

"Центральний стрижень повністю з дуба, бук у якості коливального контура. А для накладки використав чорне дерево, що дає контрольоване відчуття під час гри. Таке на смітниках не знайдеш, доводиться купувати", - розповів Богдан Тодчук.

Читайте більше в номері журналу "Країна" за 23 грудня

Підписатися можна ТУТ

Інженер Олександр Геркалюк з міста Могилів-Подільський на Вінниччині має колекцію із 120 гітар. У колекції є п'ять гітар, яким понад 100 років. Найдавнішій майже півтора століття. Це акустична семиструнка. На таких грали мандрівні цигани. На початку 1990-х чоловік виміняв її у циган на радіоприймач на румунському базарі.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

27