Знайшли 1 кг золотих прикрас

Поблизу Джеллінга в Данії знайшли скарб золотих прикрас.

Його заховали близько 1,5 тис. років тому, повідомляє музейна асоціація Vejlemuseerne.

"Це майже кілограм золота, і це робить його особливим. Але він також відрізняється з точки зору якості. На прикрасах є руни та особливі мотиви, яких ми ніколи раніше не бачили. А ще цікавий розмір цих медальйонів. Вони поміщаються в одній руці, хоча зазвичай мають розмір шматочка з п'ятьма коронками", - сказав директор з наукових досліджень музею.

Скарб сховав ватажок залізної доби в довгому домі.

"Там було село, і там була могутня людина, яка сховала золото. Порівняно з іншими селами в цьому районі, воно було надзвичайно потужне. Він також мав зв'язок із місцем на Фунені під назвою Гудме, яке на той час було важливим центром імпорту золота та торгівлі", - повідомив Равн.

Невідомо, чому золото сховали.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

"Вважається, що це пов'язано з кліматичною катастрофою 536 року, коли велике виверження вулкана призвело до холодного літа та поганого врожаю. Тому існує теорія, що протягом цього часу люди приносили жертви богам, щоб знову отримати кращу погоду", - каже історик.

Нещодавно шукачка скарбів Кет Джайлз знайшла 87 монет і 13 срібних зливків часів вікінгів під час пошуків із металодетектором на британському острові Мен.

Срібні монети викарбували між 990 і 1030 роками в Англії, Дубліні, Німеччині та безпосередньо на острові Мен. На більшості зображені портрети короля Англії, Данії та Норвегії Кнута, короля Англії Етельреда II, імператора Священної Римської Імперії Оттона I, а також короля Зіґрітта Шовкобородого, який правив Дубліном із 990-го до 1036 року й мав скандинавське походження.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

5