Знайшли будинок мисливців кам'яної доби

На доісторичній стоянці Миру під Запоріжжям виявили залишки одного з найдавніших будинків за всю добу середнього і верхнього палеоліту.

Вадим Степанчук з Інституту археології Національної академії наук України повідомив, що стоянка розташована в долині Дніпра. Вона має схожі риси зі справжніми житловими будинками, повідомляє "Дзеркало тижня".

На стоянці виявили 54 тис. артефактів. 97% з них виявилися побічними продуктами виготовлення знарядь праці. Інструменти належать до раннього періоду ґраветтської культури. Найдавнішим культурним шаром є збережені залишки сезонного перебування мисливців.

Центральна частина споруди трималася на масивних стовпах і колах. Тонкі жердини й кілки вкопали по периметру. Для будівництва використовували сосну. В культурному шарі знайшли багато її залишок.

Археолог припускає, що будівля була схожа на юрту. А на місці житла виявили ґрунт з характерними слідами тривалого проживання. Там знайшли кістки тварин.

У будинку була зовнішня частина сферичної форми. Внутрішня частина слугувала спальнею. Такий тип житла міг бути корисним, бо 31 тис. років тому тут було холодніше. Люди були змушені будувати захист від вітрів.

Археолог припускає, що житло було орієнтовано на схід, в сторону Дніпра.

Найбільше залишків кам'яних знарядь виявили у зовнішній частині житла. У внутрішній було багато слідів від матеріалів, що містять органіку. Вірогідно, що там зберігали м'ясо і спали.

Також на стоянці Миру знайшли кістки великих тварин. Припускають, що їх добували мисливці в період осені або зими.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Місце на березі Дніпра обрали невипадково. Сучасні пороги могли раніше служити місцем переправи для диких тварин. Тому мисливцям було легко полювати тут.

У Запоріжжі на території Національного заповідника "Хортиця" археологи знайшли козацькі зимівники XVIII століття. За даними науковців, це унікальна знахідка, оскільки таких масштабних знахідок не було вже 30 років.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

7