Знайшли корабель, який підірвався на міні 1940 року

В Південному Ірландському морі знайшли затонулий тральщик HMS Mercury.

Відкриття зробили в рамках спільного проєкту морських археологів з Борнмутського університету і вчених зі Школи океанологічних наук Бангорського університету.

Вчені об'єднали морські архіви з даними багатопроменевого сонара. Спробували ідентифікувати місця загибелі кораблів.

Паром HMS Mercury реквізували 1939 року для роботи тральщиком. Він затонув 1940 року. Потрапив на міну

"Місце катастрофи вважалося місцем останнього спочинку підводного човна. Після обробки даних гідролокатора уламки стали більше походити на судно з гребними колесами, а не на трубчастий профіль, характерний для уламків підводних човнів. В нашій базі даних про втрати був тільки один можливий кандидат тральщик HMS Mercury", розповів доктор Інес Маккартні.

HMS Mercury один з більш ніж 300 затонулих кораблів в Ірландському морі, які обстежили науковці.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

"Доступ до нашого дослідного судна Prince Madog і використання однієї з найсучасніших багатопроменевих сонарних систем дозволило нам дуже ефективно і точно обстежити майже всі місця затонулих кораблів в центральній частині Ірландського моря.

Ці затонулі судна уособлюють жертви і зусилля громадян, які були ключовими і важливими працівниками свого часу, і важливо, щоб місце останнього спочинку судів, з якими вони були пов'язані, було ідентифіковано, поки не стало надто пізно", - сказав доктор Майкл Робертс.

Підводні археологи з єгипетського Олександрійського університету виявили нові частини корабля, затонулого близько 250 років тому біля острова Садана в Червоному морі. Уперше на рештки судна натрапили ще 1994 року члени експедиції Морського археологічного центру США.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

6