Блінкен розповів, про що говорив із Лавровим

Блінкен розповів, про що говорив із Лавровим

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен розповів про зустріч з міністром закордонних справ країни-агресорки Російської Федерації Сергієм Лавровим.

Блінкен закликав РФ припинити повномасштабну війну в Україні. Про це держсекретар США сказав на пресконференції, повідомили CNN.

Блінкен закликав РФ припинити війну і сісти за стіл переговорів, підтвердивши підтримку України з боку США.

"Кожен член G20 і практично кожна країна продовжує нести витрати, пов'язані з російською агресивною війною", сказав американський держсекретар.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

Також Блінкен закликав Росію повернутися до виконання договору про скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь.

"Я закликав Росію скасувати своє безвідповідальне рішення і повернутися до виконання Договору СНО-3, який накладає обмеження на ядерні арсенали Сполучених Штатів і Російської Федерації, що піддаються перевірці. Взаємне дотримання цього договору в інтересах обох наших країн. Це також те, чого люди в усьому світі очікують від нас як ядерних держав", сказав держсекретар США.

Ще однією з тем розмови стало питання звільнення незаконно затриманого в Росії американця Пола Вілана. Держсекретар сказав, що Вашингтон виніс "серйозну пропозицію" з цього питання, і "Москва повинна її прийняти".

Блінкен говорив із Лавровим на зустрічі міністрів закордонних справ країн G20 у Нью-Делі в Індії. Говорили близько 10 хв, з повідомлень ЗМІ. Зустрілися уперше за час повномасштабної російської агресії в Україні.

Міністерка закордонних справ Німеччини закликала Ларова зупинити війну в Україні. Також сказала, що Росія паралізувала роботу G20.

Міністри у Нью-Делі не погодили підсумкову заяву.

Читайте також: