Як захистити шкіру від сонця та ультрафіолету

Як захистити шкіру від сонця та ультрафіолету

З настанням тепла виникла нова проблема, адже сонце іноді буває нещадним. Тому питання, як захистити шкіру обличчя від сонця, завжди буде актуальним.

Вибираючи засіб, як захистити шкіру від засмаги, слід звернути увагу на крем чи молочко. А ще є народні засоби, як захистити шкіру від ультрафіолетового проміння, без так званої хімії. Всі ці засоби підійдуть як варіант, як захистити особу від сонця особливо влітку.

Як захиститись від сонця без крему?

Розмірковуючи, як уберегти особу від засмаги, слід розуміти доцільність взагалі такого захисту.

Захист шкіри від сонця та ультрафіолету важливий для підтримки здоров'я шкіри та запобігання передчасному старінню і навіть раку шкіри.

як захистити шкіру від сонця

Постійна засмага може завдати серйозної шкоди шкірі та призвести до різних проблем:

 1. Сонячні опіки. Першим та найбільш очевидним наслідком постійного загоряння є сонячні опіки. Це стан шкіри, викликаний надлишком ультрафіолетових променів, який проявляється у вигляді почервоніння, болю, лущення та іноді навіть утворення бульбашок на шкірі.

 2. Передчасне старіння шкіри. Ультрафіолетові промені сприяють руйнуванню колагену та еластину в шкірі, що може призвести до появи зморшок, втрати пружності та в'янення шкіри. Постійне загоряння може прискорити старіння шкіри.

 3. пігментація. Постійне загоряння може призвести до появи пігментних плям та нерівномірного темного відтінку шкіри, особливо у людей із чутливою шкірою або світлим відтінком шкіри.

 4. Ризик розвитку раку шкіри. Постійна надмірна дія ультрафіолетових променів на шкіру збільшує ризик розвитку різних видів раку шкіри, як базаліома, плоскоклітинний рак та меланома.

 5. Втрата пружності шкіри. Постійні сонячні ванни можуть призвести до втрати пружності шкіри через руйнування колагену та еластину, що може зробити шкіру млявішою.

Тому важливо дотримуватись запобіжних заходів при знаходженні на сонці, використовувати сонцезахисні засоби та стежити за станом шкіри, щоб запобігти різноманітним проблемам.

Як захистити шкіру від сонячних променів?

Отже, захист від сонця потрібний, тому відкритим залишається питання, як цей захист організувати.

як захистити шкіру від засмаги

Ось кілька методів захисту:

 1. Використовуйте сонцезахисний крем. Наносите сонцезахисний крем з SPF 30 або вище на всі відкриті ділянки шкіри за 30 хвилин до виходу на сонце, і повторюйте кожні дві години або після купання.

 2. Обмежте час на сонці. Намагайтеся залишатися в тіні в періоди найвищої інтенсивності ультрафіолетового проміння, зазвичай з 10 ранку до 4 вечора.

 3. Носіть захисний одяг. Переважно носити світлий, щільний одяг, який покриває більшу частину тіла, а також крислаті головні убори та сонцезахисні окуляри.

 4. Уникайте відвідування соляріїв, адже вони також випромінюють ультрафіолетові промені, що може пошкодити шкіру.

 5. Зволожуйте шкіру: Зволожена шкіра краще захищена від пошкоджень. Використовуйте зволожуючі засоби та креми після прийняття душу або ванни.

 6. Захистіть губи. Наносите захисний бальзам для губ з SPF, щоб запобігти сонячним опікам і сухості губ.

 7. Захистіть очі. Носіть сонцезахисні окуляри з ультрафіолетовим захистом, щоб запобігти пошкодженню очей від сонячного світла.

Захист шкіри від сонця та ультрафіолету - важлива частина регулярного догляду за шкірою, яка допоможе зберегти її здоровою та молодою на довгі роки.

Альтернативний захист від сонця

Народні засоби захисту шкіри від сонця можуть бути додатковим або допоміжним методом, але вони не повинні замінювати використання сонцезахисних засобів.

як захистити шкіру від уф променів

Ось кілька народних способів захисту шкіри від сонця:

 1. Натуральні олії. Деякі натуральні олії, як олія моркви, олія кокосу і олія пшеничних зародків, можуть мати натуральну SPF і допомагати захистити шкіру від сонця. Однак вони не забезпечують достатнього захисту та повинні використовуватися у поєднанні з іншими методами захисту.

 2. Алое вера. Гель з листя алое віра має заспокійливі та охолодні властивості, які можуть допомогти при сонячних опіках. Однак алое віра не забезпечує достатнього захисту від ультрафіолетових променів.

 3. Натуральні інгредієнти з SPF. Деякі натуральні інгредієнти, як червоний малиновий чай, зелений чай, вівсянка та мед можуть містити невеликий SPF і надавати деякий захист від сонця. Проте їх SPF невисокий і забезпечує повний захист.

 4. Щільний одяг та головні убори. Носіть світлий, щільний одяг, щоб захистити шкіру від прямого сонячного випромінювання. Також носіть крислаті головні убори, щоб захистити обличчя, шию та вуха.

 5. Харчування, багате на антиоксиданти і вітамін С, може допомогти зміцнити шкіру і захистити її від пошкоджень, викликаних сонячним випромінюванням. До таких продуктів належать ягоди, цитрусові фрукти, темно-зелені овочі та горіхи.

Народні методи можуть бути корисними на додаток до використання сонцезахисних засобів та дотримання інших запобіжних заходів, але не слід покладатися тільки на них для захисту від сонячного випромінювання.

Коли краще засмагати?

Ідеальний час для засмаги знаходиться на ранковому або вечірньому годиннику, коли інтенсивність ультрафіолетових променів не така висока. Це зазвичай з 10 ранку до 4 вечора. У цей час рівень ультрафіолетових променів не такий високий, як у середині дня, і ризик сонячних опіків та інших пошкоджень шкіри менший.

Тим не менш, навіть поза цим годинником можна отримувати сонячні промені і отримувати вітамін D, але потрібно вживати додаткових запобіжних заходів. Якщо плануєте перебувати на сонці в середині дня, коли найвища інтенсивність ультрафіолетових променів, необхідно вжити додаткових заходів захисту, як використання сонцезахисних засобів, носіння захисного одягу та обмеження часу перебування на сонці.

Загалом, щоб захиститися від сонця, оберіть сонцезахисний крем із SPF (захисний фактор) 30 або вище для достатнього захисту. Однак пам'ятайте, що SPF 30 блокує близько 97% ультрафіолетових променів, а SPF 50 — близько 98%, тому різниця між ними невелика.

До того ж нанесіть сонцезахисний крем на всі відкриті ділянки шкіри за 30 хвилин до виходу на сонце. Використовуйте достатньо крему — приблизно 1 унцію (близько 30 мл) для покриття всього тіла. Потім повторно наносите сонцезахисний крем кожні дві години.

Читайте також: