Одностатеві шлюби або партнерства треба визнавати однаково, - Європарламент

Одностатеві шлюби або партнерства треба визнавати однаково, - Європарламент

Європарламентарі в резолюції, яку прийняли 14 вересня, закликали забезпечити для гомосексуальних пар однакове дотримання прав в рамках всього ЄС. Особливо, якщо мова йде про свободу пересування, пов'язану з визнанням особи членом сім'ї.

Про це повідомляється у посиланні на AFP.

Текст резолюції підтримали 387 голосами "за". Проти проголосували 161, ще 123 утрималися.

"Одностатеві шлюби або партнерства, зареєстровані в певній країні-члені, повинні визнаватися однаково в усіх інших, і до співмешканців або партнерам однієї статі має бути таке ж ставлення, як і до гетеросексуальним парам", - закликали депутати.

Єврокомісію просять подбати, щоб усі країни поважали "спадкоємність закону" по відношенню до ЛГБТ-сімей, які в'їжджають на їх територію з іншої країни ЄС, як мінімум у випадках, які підпадають під Європейську конвенцію з прав людини, і закликають внести проект закону, який би вимагав від всіх членів ЄС визнавати тих батьків, які зазначені в сертифікаті про народження дитини, його юридичними батьками, незалежно від особливостей національного законодавства.

Парламентарії окремо наголосили, що законодавство ЄС вище будь-якого національного законодавства, якщо їх положення конфліктують, тому країни-члени не можуть задіяти конституційну заборону на одностатеві шлюби тощо.

Депутати окремо вказують на проблеми ЛГБТ-спільноти в Румунії, Польщі та Угорщини, і закликають ЄС вдатися до додаткових заходів щодо останніх (процедури про порушення, звернення до суду і фінансові санкції на використання коштів ЄС).

Згідно з дослідженням, проведеним на замовлення Європарламенту в березні 2021 року шість країн ЄС не визнавали в разі одностатевих пар факт наявності відносин як підставу для надання посвідки на проживання, і в 11 країнах юридичні батьки дитини не можуть бути двома чоловіками або двома жінками.

Читайте также: