У українців у Чехії вимагають подвійну оплату за житло: що говорять юристи

У українців у Чехії вимагають подвійну оплату за житло: що говорять юристи

Українські біженці в Чехії стикаються з проблемами подвійної оплати за житло.

Згідно з повідомленням Радіо Свобода Україна, українці, які залишили свої будинки через війну, зіткнулися з новими викликами у Чехії. Зміни у правилах оренди житла призвели до того, що деякі переселенці одержують вимоги про оплату від двох різних фірм одночасно.

До липня уряд Чехії покривав витрати на оренду житла для українських біженців, проте зміни в правилах призвели до того, що тепер переселенці зобов’язані самостійно укладати договори з орендодавцями та самостійно платити за житло.

Однак, ця ситуація створила умови для зловживання та махінацій. Один з прикладів - історія українки Катерини, яка разом зі своєю сім'єю проживає в Чехії вже понад рік. Після зміни правил, дві фірми - компанія "Маяк", з якою у Катерини був укладений договір, та власник ферми, де розташована орендована квартира, вимагали оплату за оренду. Катерина відмовилась платити двічі, тому зараз її загрожує судове позов.

Юристи наголошують, що українські біженці мають бути уважними та перевіряти законність договорів оренди та права орендодавців на надання житла. Також, переселенцям не рекомендується платити гроші тим, з ким не мався укладений договір.

Раніше повідомлялося, що українці в Чехії отримають дозвіл на тривале проживання.

Читайте також: