В Естонії починаються масштабні навчання НАТО

В Естонії розпочалися масштабні навчання НАТО, які планувалися за кілька місяців до початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Одне з найбільших навчань під назвою «Hedgehog» відбудеться в Естонії. В ньому братимуть участь 15 тисяч військовослужбовців з 14 країн. З 1991 року це перше з наймасштабніших військових навчань в Естонії.

В операціях «Захисник Європи» та «Швидка відповідь» візьмуть участь 18 тисяч військовослужбовців з 20 країн. Також ці операції відбудуться у Польщі та 8 сусідніх країнах. Натомість у Литві до навчань під кодовою назвою «Залізний вовк» буде залучено 3 тисячі  військових союзників та 100 одиниць техніки.

«Подібні навчання були сплановані задовго до жорсткого та невиправданого вторгнення росії в Україну. Вони допомагають усунути можливість прорахунків або непорозумінь щодо нашої рішучості захищати кожен дюйм території союзників», – заявила прес-секретарка НАТО Оана Лунгеску.

Попереджаючи агресивні маніпулятивні викиди путінської росії, Лунгеску додала, що навчання НАТО є оборонними, прозорими та відповідають всім міжнародним зобов’язанням.