Будапештський меморандум 1994 року: які гарантії безпеки отримала Україна
Журналіст
Ганна Ткач
05.12.2025 - 14:02
349 переглянули
Як повідомляє Велика українська енциклопедія: 5 грудня 1994 року відбулося підписання важливого політичного документу - Будапештського меморандуму. Цей документ мав на меті заохочення ядерних держав поважати незалежність, суверенітет і кордони України, відповідно до Заключного акта Наради з безпеки і співробітництва в Європі 1975 року.
Меморандум набув чинності відразу після підписання, причому Франція та Китай приєдналися до нього в той же день.
Україна відіграла ключову роль у створенні цього документу, який став важливим кроком у гарантуванні безпеки країн "ядерного клубу" у обмін на їхнє вступ до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї як неядерної держави.
Будапештський меморандум 1994 року визначив зобов'язання ядерних держав щодо України та став важливим етапом у розвитку ядерного роззброєння та міжнародних відносин в цілому.
Читайте також
Генштаб назвав найгарячіший напрямок за добу: 204 боєзіткнення
сьогодні, 17:44
6 переглянули
Відомий продюсер Бебешко розповів про пенсію в Україні
сьогодні, 16:44
39 переглянули
Росія вдарила по Кривому Рогу та Одещині: є загиблі
сьогодні, 16:17
44 переглянули
Зеленський ставить ППО головним завданням дипломатії до серпня
сьогодні, 16:12
41 переглянули
Зеленський назвав ключовий графік для України до серпня
сьогодні, 15:20
53 переглянули

