900 млн грн: розкрито плани Запоріжжя щодо інвестицій в електротранспорт
У Запоріжжі хочуть майже до 900 мільйонів гривень збільшити фінансування програми розвитку електротранспорту. Місто планує закупити нові тролейбуси та електробуси за підтримки Європейського інвестиційного банку. Про це повідомляє Forpost.
Який електротранспорт закуповуватиме Запоріжжя
Міська рада розглядає проєкт збільшення фінансування КП «Запоріжелектротранс» із 842,7 млн грн до 900,4 млн грн у 2026 році.
Найбільше коштів планують спрямувати саме на оновлення рухомого складу.
Витрати на закупівлю тролейбусів та електробусів хочуть підвищити з 294 млн грн до 351,8 млн грн.
У межах програми місто має отримати:
-
10 нових низькопідлогових тролейбусів;
-
21 сучасний електробус.
Чим особливі нові тролейбуси для Запоріжжя
Контракт на постачання тролейбусів у 2025 році підписали з українською компанією «ТД ЛІТАН».
Загальна вартість угоди перевищує 4 мільйони євро.
Новий транспорт матиме автономний хід до 20 кілометрів без контактної мережі, що особливо важливо для міста в умовах регулярних російських обстрілів та пошкодження інфраструктури.
Також тролейбуси адаптують для людей на кріслах колісних та пасажирів із собаками-поводирями.
Чому місто збільшує фінансування транспорту
У пояснювальній записці зазначено, що частину грантових коштів у 2025 році місто не отримало вчасно, тому фінансування перенесли на 2026 рік.
Обсяг грантової підтримки Європейського інвестиційного банку хочуть збільшити майже до 147,5 млн грн.
На тлі оновлення транспорту в Запоріжжі також триває дискусія щодо тарифів на проїзд через зростання витрат на електроенергію, пальне та дефіцит кадрів.
Нагадаємо, 23 травня у Запоріжжі було знайдено мертвою 13-річну дівчинку, яка напередодні пішла з дому.
Читайте також

