Адміністрація Байдена не мала наміру дозволити українцям потопити «Москву» – NYT
Як повідомляє glavcom.ua: За даними New York Times, американці були обурені потопленням «Москви», так як українці не попередили їх. Американці були здивовані, виявивши, що Україна має ракети, які можуть вражати цей корабель. Адміністрація Байдена не розраховувала на те, що Україна зможе атакувати такий потужний символ російської сили.
Знищення російського крейсеру «Москва» відобразило неузгодженість українсько-американських відносин у перші тижні війни.
Американські військові радники були направлені до Києва і дозволили приїхати ближче до зони бойових дій. Військові та офіцери ЦРУ планували і підтримували українську кампанію ударів в Криму. Потім американські військові та ЦРУ отримали зелене світло для точкових ударів всередині Росії, повідомило видання.
За словами колишнього старшого офіцера США, американці здивовано промовили «О, це ж Москва!», тоді як українці сказали: «О, боже. Дуже дякуємо. До побачення».
Потоплення «Москви» викликало паніку, так як адміністрація Байдена не дозволяла українцям атакувати такий потужний символ російської могутності.
Сполучені Штати проведуть консультації з Саудівською Аравією, Туреччиною та деякими європейськими країнами щодо моніторингу «енергетичного перемир'я» між Україною та Росією.
Зеленський заявив, що після зустрічі з командою США в Саудівській Аравії, він запитав, хто буде здійснювати моніторинг, з урахуванням трагічного досвіду України у відносинах з Росією.
Читайте також

