Американський серіал «Опівнічна меса» ставить незручні питання про життя, смерть та віру

«Опівнічна меса» повільна, естетична хоррор-драма від американського режисера Майка Фленегана. Складна, багатошарова розповідь про життя громади в похмурому, безперспективному рибальському поселенні на острові Крокет-Айленд. Пошук утіхи в церкві для нечисленних місцевих жителів обертається дилемою – сліпо вірити чи подолати страх, обмеженість суджень та докопатися до істини.

В історії Фленегана немає головних персонажів. Він ґрунтовно знайомить глядача з кожним мешканцем острова. Образи виходять наповненими та достовірними.

Майкл Фленеган давно зізнавався, що йому тісно у форматі фільму. Нарешті було реалізовано ідею створення серіалу. В інтерв'ю, які автор дав після виходу «Опівнічної меси», він розмірковує про те, з якою безпосередністю в дитинстві, у недільній школі ставив питання священикові: чому в «Біблії» стільки зла? Якщо ангели добрі – чому вони вбили немовлят?

Подібними питаннями «в лоб» Фленеган не лише порушує в серіалі, а й моделює ситуації, які показують, наскільки людині складно аналізувати та розмірковувати. Автор не прагне бути антирелігійним, його пошук відповідей спрямований на розуміння суті для набуття істинної віри.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

2567