Україна щорічно вшановує пам'ять жертв Голодоморів у листопаді. Голодомори 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років були трагедіями, в результаті яких загинули мільйони людей від штучно створеного голоду та репресивної політики радянської влади.
День пам'яті жертв Голодоморів було встановлено у 1998 році та зараз він вшановується у всіх куточках країни. У 2025 році заплановано проведення панахид, акції "Запали свічку" та хвилини мовчання, щоб вшанувати пам'ять тих, хто загинув у ті страшні роки.