UA RU EN

Як у Херсоні хочуть захищати громадський транспорт від дронів

Як у Херсоні хочуть захищати автобуси. Фото: Ілюстрація концепції Романа Мрочка

Після серії атак російських дронів на громадський транспорт у Херсоні комунальники почали шукати нові способи захисту водіїв і пасажирів. У місті вже тестують перший автобус із металевим каркасом для антидронової сітки, а для транспорту планують закупити броньовану плівку. Про це повідомляє видання «Вгору».

Громадський транспорт у Херсоні став мішенню дронів

На початку квітня російські військові скинули вибухівку з дрона на тролейбус у Херсоні. Водій отримав тяжкі поранення і згодом помер у лікарні.

Через постійні атаки частину маршрутів у місті скоротили або повністю зупинили. Громадський транспорт більше не курсує до мікрорайону Острів, Антонівки та кількох прибережних районів.

Керівник КП «Херсонкомунтранссервіс» Вадим Мельник заявив, що після деокупації міста пошкоджено близько 80% тролейбусного парку.

Як у Херсоні хочуть захищати автобуси

Комунальне підприємство вже встановило експериментальний металевий каркас для антидронової сітки на один із автобусів.

«Ми хочемо протестувати, як буде почуватися водій за кермом, чи йому буде зручно керувати таким транспортом», — пояснив Мельник.

За його словами, до кінця травня автобус має вийти на маршрут.

Також у Херсоні планують закупити броньовану плівку для вікон, яка зменшує ризик поранення уламками та вибуховою хвилею. На один автобус потрібно близько 100 метрів такої плівки.

Водії отримали бронежилети та детектори дронів

У КП заявляють, що екіпажі забезпечили касками, бронежилетами та аналізаторами дронів. Водночас журналісти помічали, що детектори є не в кожному транспорті.

За словами Мельника, деякі водії вже встигли врятувати пасажирів завдяки сигналам детекторів. Однак дрони на оптоволокні такі системи не фіксують.

Нагадаємо, напередодні на тимчасово окупованій території Херсонської області зафіксовано масштабний збій в енергосистемі.