Учасники щорічного міжнародного круглого столу Національного банку України зі стратегічного управління обговорили нові підходи до стратегічного розвитку центральних банків. Захід відбувся 26-27 листопада і мав тему: "Гнучкість, диджиталізація та інновації: нова ера стратегічного розвитку центральних банків".
У ході обговорення було зазначено ряд важливих аспектів, зокрема:
- майбутнє фінансових послуг і роль центрального банку;
- зростання ролі стратегічного форсайту;
- роль диджиталізації в оптимізації процесу моніторингу та звітування;
- цифрову трансформацію та спрощення операційних процесів;
- приклади застосування штучного інтелекту в центральних банках.
"В Україні ми працюємо у винятково складному середовищі: повномасштабна війна, енергетична вразливість, інфляційні ризики, постійні шоки. Але, попри це, ми будуємо центральний банк, який мислить стратегічно, діє гнучко, технологічно трансформується та інтегрується в глобальну фінансову систему. У таких умовах стратегічне управління перестає бути просто бажаним інструментом, а стає необхідним фактором стабільності й орієнтиром для рішень, які ухвалюються щодня", - підкреслив Голова НБУ Андрій Пишний.
Участь у заході взяли майже сто представників центральних банків та інших фінансових регуляторів з 32 країн світу, включаючи представників від Європейського центрального банку, Міжнародного валютного фонду, Світового банку, ОЕСР та інших організацій.
На щорічному міжнародному круглому столі Національного банку України обговорювалися сучасні виклики та можливості стратегічного розвитку центральних банків. Учасники зазначили важливість гнучкості, диджиталізації та інновацій у цьому процесі, підкресливши, що стратегічне управління стає ключовим для стабільності та розвитку фінансової системи в умовах постійних викликів та неспокою на фінансових ринках.