Пропозиції Європейської Бізнес Асоціації
Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) пропонує пришвидшити процес перебронювання військовозобов’язаних співробітників критичних підприємств. Це зумовлено триденним проміжком між завершенням поточної відстрочки та оформленням нової, який створює ризик мобілізації для працівників. Асоціація вважає, що необхідно знайти рішення для уникнення цього ризику.
Згідно з постановленням №76, між завершенням чинної відстрочки та отриманням нової відстрочки існує триденний інтервал. Цей проміжок може призвести до того, що співробітники критичних підприємств залишаться без захисту від мобілізації. Додатково, статус критичних підприємств втратить свою силу в грудні 2025 року, що робить питання перебронювання ще більш актуальним.
Пропозиції щодо перебронювання
ЄБА пропонує запровадити безперервне перебронювання, що дозволить продовжувати бронювання без очікування 72 години до завершення чинних відстрочок. Крім того, асоціація пропонує скоротити технічний інтервал між завершенням і повторним бронюванням до трьох годин після подання заявки. Листи з пропозиціями були направлені прем'єр-міністру Юлії Свириденко, віцепрем'єру Михайлу Федорову та міністру економіки Олексію Соболєву.
Ці ініціативи можуть суттєво зменшити ризики мобілізації для працівників критичних підприємств, забезпечуючи безперервний захист та стабільність для галузі в умовах воєнного часу.
Пропозиції ЄБА відображають нагальну потребу в адаптації законодавства до умов, що склалися в Україні внаслідок війни. Забезпечення безперервного перебронювання військовозобов’язаних працівників критичних підприємств може сприяти стабільності у ключових галузях економіки, що особливо важливо в умовах сучасних викликів. Ці зміни можуть також підвищити довіру бізнесу до державних ініціатив, що вплине на інвестиційний клімат в країні.