UA RU EN

Екстренер збірної України Ребров вніс 30 мільйонів застави за Єрмака

Ребров забезпечив фінансування у розмірі 30 мільйонів для підтримки Єрмака. Фото: Главком

Ситуація з Андрієм Єрмаком

Екстренер збірної України з футболу Сергій Ребров закрив коментарі в Instagram після внесення 30 мільйонів гривень застави за колишнього голову Офісу президента України Андрія Єрмака, якого підозрюють у корупції. Вищий антикорупційний суд України обрав Єрмаку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою в 140 мільйонів гривень.

За даними джерел та журналіста Михайла Ткача, Ребров вніс частину застави за Єрмака, проте не пояснював мотивацію свого вчинку та не коментував цю інформацію. Андрій Єрмак підозрюється у причетності до легалізації понад 460 мільйонів гривень, що відбувалося під час будівництва елітного котеджного містечка «Династія» у Козині під Києвом. Також кошти можуть бути пов'язані з корупційними схемами в державному підприємстві «Енергоатом» у справі, відомій як «Мідас».

Правила для підозрюваного

Прокуратура просила заставу у 180 мільйонів гривень, проте суд встановив її в розмірі 140 мільйонів гривень. Відомо, що Реброва та Єрмака пов'язують родинні зв'язки. У справі «Мідас» фігурують також інші підозрювані, зокрема колишній віцепрем'єр Олексій Чернишов та бізнесмен Тимур Міндіч.

Обов'язки підозрюваного у разі внесення застави включають:

  • прибути на вимогу детектива, прокурора та суду;
  • повідомляти про зміну місця проживання;
  • не покидати Київ без дозволу;
  • здавати закордонні паспорти та дипломатичні документи;
  • не спілкуватися з іншими підозрюваними у справі та свідками;
  • носити електронний засіб контролю.

Ця ситуація привертає увагу не тільки до особистості Сергія Реброва, але й до загальної проблеми корупції в Україні. Внесення застави за колишнього високопосадовця свідчить про складні родинні та особисті зв'язки в українській політиці. Крім того, справа «Мідас» може мати серйозні наслідки для інших фігур в уряді, підкреслюючи важливість боротьби з корупцією на всіх рівнях влади.

Цікаво, що нещодавно ще троє осіб внесли заставу у розмірі 14,5 мільйона гривень за Андрія Єрмака. Ця інформація підкреслює, наскільки складною є ситуація навколо колишнього голови Офісу президента, і демонструє наявність підтримки з боку різних осіб. Детальніше про цю справу та інших учасників можна дізнатися в нашій попередній публікації.