UA RU EN

Енергосистема України вразлива: що станеться при відключенні трьох ключових АЕС

Непередбачувані наслідки: як відмова основних атомних електростанцій вплине на всю енергетику держави.

Енергосистема України вразлива: що станеться при відключенні трьох ключових АЕС

Народна депутатка Вікторія Войціцька розповіла про залежність української енергосистеми від трьох атомних електростанцій та можливі наслідки їх відключення. Рівненська, Південноукраїнська та Хмельницька атомні електростанції є критично важливими для функціонування енергосистеми країни. Вікторія Войціцька, яка є секретарем Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, зазначила, що виведення всіх трьох АЕС з мережі могло б призвести до певних проблем.

«Якщо одночасно будуть виведені всі три АЕС з нашої енергомережі, якщо будуть влучання, я в це, правда, не вірю, тому що це малоймовірно. От тоді десь можуть бути певні проблеми» - Вікторія Войціцька

Депутатка також висловила свою думку щодо малоймовірності таких подій. Україна сформувала стратегічний запас обладнання за підтримки західних партнерів, що має допомогти у зміцненні енергетичної безпеки країни.

Важливість ядерної енергетики для стабільності

Висловлення Вікторії Войціцької підкреслює важливість ядерної енергетики для стабільності енергосистеми України, особливо в умовах військових загроз. Надійна робота атомних електростанцій є критично важливою для забезпечення енергетичних потреб країни, а їх відключення може призвести до серйозних наслідків для енергетичної інфраструктури.

З огляду на поточну ситуацію, підвищений акцент на зміцненні енергетичної безпеки та співпраці з міжнародними партнерами є надзвичайно актуальним.