Енергетична безпека Угорщини та Словаччини
Європейська комісія не вбачає короткострокової загрози для енергетичної безпеки Угорщини та Словаччини після пошкодження нафтопроводу Дружба, яке сталося внаслідок атак російських безпілотників. Обидві країни мають запаси нафти, достатні для забезпечення потреб на 90 днів, що стало можливим завдяки політиці REPowerEU.
Угорщина повідомила Єврокомісію про намір скористатися тимчасовим винятком для імпорту російської сирої нафти альтернативним маршрутом через Хорватію. Проте Хорватія відмовила Угорщині та Словаччині у транзиті російської нафти через нафтопровід Adria. Відзначимо, що пошкодження нафтопроводу Дружба сталося через атаки безпілотників з боку Росії.
Взаємодія ЄС та України
Європейський Союз активно взаємодіє з українською стороною щодо термінів ремонту інфраструктури та відновлення транзиту. Анна-Кайса Ітконен, представник Європейської комісії, зазначила:
Нагадаю, що короткострокових ризиків для безпеки постачання (нафти) немає, оскільки обидві держави-члени – Угорщина та Словаччина – мають запаси нафти на 90 днів. — Анна-Кайса Ітконен
Ця ситуація підкреслює важливість збереження енергетичної безпеки в умовах зростаючих військових конфліктів у регіоні. Угорщина та Словаччина, маючи значні запаси нафти, можуть уникнути негайних ризиків, але їхня залежність від російських постачань та можливі труднощі з альтернативними маршрутами можуть мати довгострокові наслідки для регіональної стабільності. Спільні зусилля ЄС і України щодо відновлення інфраструктури також вказують на важливість співпраці в умовах кризи.