Подія з лікарем-хірургом у Києві
Столичні правоохоронці повідомили про підозру 56-річному лікарю-хірургу відділення політравми Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Лікарю інкримінують неналежне виконання професійних обов'язків, що призвело до смерті 46-річного військовослужбовця. За даними слідства, пацієнт звернувся до лікарні з закритим переломом ребра, отриманим під час відпустки у Києві. Лікар провів рентгенографію і рекомендував амбулаторне лікування. Однак, через два дні чоловік помер.
Причиною смерті, за висновком судово-медичних експертиз, стала закрита травма грудної клітки з переломами ребер, ушкодженням плеври та легені, що призвело до розвитку тяжких ускладнень та інтоксикації організму. У пацієнта не помітили перелом ще одного ребра через рентген в одній проекції замість двох. Лікар був зобов'язаний призначити додаткові обстеження, зокрема:
- рентгенографію у боковій проекції;
- комп'ютерну томографію органів грудної клітини;
- пункцію плевральної порожнини.
Поліція відкрила два кримінальні провадження за частинами 1 статті 115 та 1 статті 140 Кримінального кодексу України. Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до трьох років. Напередодні, 9 червня, у лікарні помер військовослужбовець Сергій Кузнєцов, що стало причиною додаткового розслідування.
Реакція Департаменту охорони здоров'я
Департамент охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації повідомив про сім офіційних скарг щодо неналежної організації медичної допомоги в цьому медзакладі протягом 2025-2026 років. У зв'язку з цим, 17 червня Департамент охорони здоров'я КМДА прийняв рішення про дострокове припинення контракту з очільником лікарні Віктором Дорошем, який був звільнений з посади з 18 червня. Відзначимо, що 19 червня доктора медичних наук, професора Миколу Анкіна призначили виконувачем обов'язків директора лікарні.
Ця справа є важливим прикладом проблем, що існують у системі охорони здоров'я, зокрема в контексті дотримання медичних стандартів та належної організації лікувального процесу. Ситуація з лікарем-хірургом підкреслює необхідність ретельного контролю за якістю медичних послуг.
Відсторонення керівництва лікарні може свідчити про прагнення до змін у системі охорони здоров'я, але важливо, щоб такі заходи супроводжувались конкретними покращеннями в наданні медичних послуг.
Цей випадок не є поодиноким для столичних медичних установ. Як свідчить практика, в Києві вже були зафіксовані випадки неналежної організації медичної допомоги, що призвело до серйозних наслідків. Зокрема, недавнє звільнення керівництва лікарні стало результатом численних скарг від пацієнтів. Це підкреслює необхідність ретельного контролю за якістю медичних послуг у державних закладах.