Дозволи на працевлаштування в Україні у 2025 році
У 2025 році в Україні було видано 9574 дозволи на працевлаштування для іноземців, що становить 43,9% від рівня 2021 року. Найбільше дозволів отримали громадяни Туреччини, Індії та Узбекистану. Цей показник свідчить про зменшення попиту на іноземну робочу силу в порівнянні з попередніми роками.
Країни-учасники
До десятки країн, які надали своїх громадян для роботи в Україні, також увійшли:
- Азербайджан
- Бангладеш
- Китай
- Пакистан
- Колумбія
- Велика Британія
- США
Незважаючи на отримані дозволи, варто зазначити, що отримання дозволу на працевлаштування не гарантує автоматичного в’їзду іноземця в країну. Процедура оформлення робочої та транзитної візи може тривати від трьох до шести місяців, а наявність візи не є запорукою успішного в’їзду в Україну.
Крім того, роботодавець зобов’язаний забезпечити іноземному працівнику житло, перекладача та адаптацію. Після прибуття в Україну, іноземний працівник може вирішити залишити країну, що додає додаткові фактори до процесу працевлаштування. Таким чином, ситуація з працевлаштуванням іноземців в Україні залишається складною та потребує додаткового аналізу.
Зменшення кількості дозволів на працевлаштування може свідчити про загальні економічні тенденції в Україні, зокрема про можливий спад у виробництві чи зменшення інвестицій. Оскільки ринок праці стає все більш конкурентоспроможним, роботодавці можуть звертатися до внутрішніх ресурсів або запроваджувати нові стратегії для залучення місцевих кадрів. Важливість забезпечення умов для іноземних працівників також підкреслює потребу в комплексному підході до інтеграції іноземців у суспільство та економіку України.
Ситуація на ринку праці в Україні продовжує змінюватися. Згідно з останніми даними, у травні 2026 року в країні працює лише 9500 мігрантів, що свідчить про подальше зменшення кількості іноземних працівників. Це викликано не лише економічними факторами, але й змінами в політиці щодо імміграції. Більше деталей про те, як ці тенденції впливають на робочий ринок, можна знайти в нашій статті про кількість мігрантів в Україні.