Інвестиції Канади в космічний потенціал
Канада оголосила про інвестиції у створення суверенного космічного потенціалу, підписавши 10-річну угоду з компанією MLS на будівництво стартового майданчика в провінції Нова Шотландія. Міністр оборони Канади Девід Мак-Гінті повідомив про це на пресконференції, що відбулася в Оттаві. Сума інвестицій становить 200 млн канадських доларів.
Угода укладена у рамках суверенної програми космічних пусків. Як зазначив Мак-Гінті, ця угода
«сприятиме спорудженню стартового майданчика, який використовуватимуть міністерство оборони, збройні сили Канади та інші державні органи». Стартовий майданчик буде розташований на Атлантичному узбережжі Канади, що, за словами міністра, є
«ідеальною локацією для безпечного та ефективного використання, зважаючи на її географію та близькість до відкритого океану».
Важливість космічних технологій
Міністр також підкреслив важливість космічних технологій для канадської економіки, зазначивши, що
- близько 20% економіки Канади щодня покладається на супутники;
- наша банківська система, мобільний звʼязок, доставка їжі.
Він додав, що країна прагне «мати більше суверенітету й почуватися у цьому аспекті безпечніше». Ці інвестиції, на думку уряду, сприятимуть зміцненню незалежності Канади в космічній сфері та розвитку нових технологій.
Ця угода є важливим кроком для Канади в напрямку зміцнення своєї космічної інфраструктури та зменшення залежності від зовнішніх джерел технологій. В умовах зростаючої конкуренції в космічній галузі, такі інвестиції можуть забезпечити Канаді стратегічні переваги в розвитку та використанні космічних технологій, що, в свою чергу, позитивно вплине на економіку країни.