Зміни в реформі лісового господарства в Карпатах
Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України повідомляє про важливі зміни в реформі лісового господарства в Карпатах. Державне підприємство "Ліси України" ухвалило рішення зупинити суцільні рубки головного користування в гірських лісах. Згідно з новими рекомендаціями, обсяги суцільних рубок будуть скорочені до 30% від затверджених лімітів, що є найнижчим показником за останні роки.
Нові практики управління лісами
До повної заборони суцільних рубок залишився лише рік. У випадках масового всихання насаджень або ліквідації наслідків стихійних лих, таких як пожежі чи вітровали, можливі винятки з цієї заборони. Однак такі винятки вимагатимуть обов'язкової оцінки впливу на довкілля.
У рамках реформи у Карпатському регіоні також впроваджуються нові практики, запозичені з Німеччини. Закладаються мартелоскопи-ділянки для навчання вибіркових рубок, а матеріали лісовпорядкування оновлюються так, щоб не передбачати планових суцільних рубок. Це свідчить про зміну підходу до управління лісами, який переходить на наближене до природи лісівництво, що має на меті збереження лісового покриву та біорізноманіття.
Ці зміни в реформі лісового господарства в Карпатах відображають зростаючу увагу до екологічної стійкості та збереження природних ресурсів. Зменшення обсягів суцільних рубок і запровадження нових практик управління лісами можуть позитивно вплинути на довкілля, зокрема на збереження біорізноманіття, що є особливо важливим для регіону. Це також свідчить про готовність українських органів влади адаптувати міжнародний досвід у сфері лісівництва, що може стати прикладом для інших галузей економіки.