UA RU EN

Київ створює оператора для генераторів: як ОСББ отримають безвідсоткові позики

Київські ОСББ отримають нові можливості для фінансування генераторів без додаткових витрат. Фото: Главком

Енергетична допомога для Києва

Київ отримав велику кількість енергетичної допомоги, що призвело до профіциту техніки. З метою впорядкування обладнання Київрада ухвалила рішення створити спеціальне підприємство-оператор, яке займатиметься управлінням технікою. Місто також буде надавати безвідсоткові позики на придбання генераторів для багатоквартирних будинків, що має полегшити процес забезпечення електроенергією.

Заступник голови КМДА Валентин Мондриївський зазначив, що генераторів було привезено стільки, що їх наразі більше, ніж необхідного обладнання для підключення.

“Ці генератори треба брати на облік, аби не було хаосу, а потім ними, як майном, розпоряджатись. У комунальному підприємстві, яке буде цим займатися, мають працювати фахівці з технічною освітою, що будуть ці генератори заправляти та обслуговувати”, - підкреслив Мондриївський.

Гуманітарна допомога та позики

Цієї зими до столиці прибули 323 генератори від Європейського Союзу, а загальна кількість автономних джерел живлення, отриманих містом від ЄС, становить 500 одиниць. Серед останніх поставок:

  • 30 генераторів із Франції, які надійшли 4 лютого;
  • 162 електрогенератори та 846 електрообігрівачів від Краківської архиєпархії, отримані 30 січня;
  • 80 електрогенераторів, що були надіслані Папою Левом XIV разом з трьома вантажівками з ліками та продуктами харчування.

З метою підтримки населення, місто запропонує безвідсоткові позики строком до року, з сумою позики до одного мільйона гривень на один будинок.

“Скористатися програмою зможуть ОСББ, ЖБК, кооперативи та управителі будинків”, - зазначив Мондриївський.

Також 13 лютого до столиці надійшла перша партія гуманітарної допомоги від Словаччини, що включає 16 генераторів різної потужності та дві потужні зарядні станції. 21 лютого мер Парижа Анн Ідальго прибула до Києва та привезла обладнання для стабілізації енергосистеми. В умовах, коли допомога не перестає надходити, важливо, щоб генератори були правильно розподілені, підключені та обслуговувались, що створює нові виклики для міського управління.

Київ продовжує отримувати значну міжнародну підтримку у сфері енергетики, що підкреслює важливість взаємодії з міжнародними партнерами для забезпечення стабільності енергосистеми. Створення спеціального підприємства для управління отриманими генераторами може суттєво поліпшити ефективність використання нових ресурсів та спростити процедури для мешканців, що прагнуть до автономії в енергозабезпеченні. У цьому контексті, безвідсоткові позики можуть стати важливим інструментом для підтримки населення в умовах енергетичної кризи.