Кількість громадян України, які перебувають під тимчасовим захистом у країнах Європейського Союзу, навесні 2026 року знову почала зростати. Найбільше українців, як і раніше, проживає у Німеччині, Польщі та Чехії. Водночас Польща наближається до позначки в один мільйон українських біженців. Про це свідчать дані Євростату, які наводить InPoland.
У Польщі кількість українців під захистом наблизилася до мільйона
Станом на квітень 2026 року статус тимчасового захисту в Польщі мали 971 255 громадян України.
Для порівняння, у березні цей показник становив 961 405 осіб. Таким чином лише за місяць кількість українців у країні збільшилася майже на 10 тисяч.
Польща залишається другою країною ЄС за кількістю українських біженців після Німеччини.
За даними Євростату, на кінець березня у країнах Євросоюзу під тимчасовим захистом перебували близько 4,33 млн громадян України.
У яких країнах проживає найбільше українців
Лідерами за кількістю українських біженців залишаються кілька держав ЄС:
-
Німеччина — 1 274 955 осіб.
-
Польща — 961 405 осіб.
-
Чехія — 379 820 осіб.
-
Іспанія — 265 105 осіб.
-
Румунія — 210 355 осіб.
Саме ці країни вже тривалий час приймають найбільшу кількість українців, які виїхали через війну.
При цьому відносно чисельності населення найбільше українців проживає у Чехії. Там на кожну тисячу мешканців припадає 34,82 особи зі статусом тимчасового захисту.
Де кількість українців зростала найшвидше
У період з грудня 2025 року по квітень 2026 року кількість українців під тимчасовим захистом збільшилася у 21 країні Євросоюзу.
Найбільший приріст зафіксували:
-
Німеччина — плюс 29 040 осіб;
-
Іспанія — плюс 9 925 осіб;
-
Румунія — плюс 8 490 осіб;
-
Польща — плюс 2 015 осіб.
Водночас у низці країн кількість українських біженців скоротилася. Найбільше зменшення зафіксовано в Італії, Фінляндії, Австрії та Швеції.
Статистика свідчить, що після спаду на початку весни міграційна ситуація в ЄС знову почала змінюватися. Попри окремі випадки повернення додому, мільйони українців продовжують залишатися під тимчасовим захистом у країнах Європейського Союзу.
Раніше ми писали, з якої країни Євросоюзу найбільше виїхало українців у 2026 році.